W dniach 23-30 września w Jastrzębiej Górze odbyły się Eliminacje Strefowe do Finału Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzików na rok 2018.  W Eliminacjach brali udział zawodnicy z dwóch województw: pomorskiego i kujawsko-pomorskiego grający w grupach wiekowych do lat 9, 11 i 13.

Każdy z grających zawodników przyjechał aby powalczyć o upragniony awans. Udało się to  13 zawodnikom z województwa pomorskiego i 15 z kujawsko-pomorskiego:

Juniorki do lat  13

I miejsce     Weronika Lewandowska  UKS „Korona” Gdańsk

II miejsce   Agnieszka Retz LKS „Promień” Kowalewo Pomorskie

III miejsce  Ewelina Kot Ksz Gambit Świecie

IV miejsce Marta Bychowska WKSz 1938 Włocławek

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5792/results.html?l=pl&tb=10_

 

Juniorzy do lat 13

I miejsce   Karol Kacprzak  BKS Chemik Bydgoszcz

II miejsce Kacper Kacprzak BKS Chemik Bydgoszcz

III miejsce Olaf  Bartoszewski-Reiski UKS „Korona” Gdańsk

IV miejsce Krzysztof Kujawa UKS „Korona” Gdańsk

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5789/results.html?l=pl&tb=10_

 

Juniorki do lat 11

I miejsce Emilia Skólska          UKS MDK Gdynia

II miejsce Kornelia Sivickis     UKS OPP Toruń

III miejsce Matylda Brelińska  ŻTMS Baszta Żnin

IV miejsce Krystyna Ziegert    UKS „Korona” Gdańsk

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5791/results.html?l=pl&tb=10_

 

Juniorzy do lat 11

I miejsce  Szymon Malinowski TKKF Rzemyk Gdynia

II miejsce Michał Kozłowski    UKS Fala Świekatowo

III miejsce Karol Dembicki       UKS MDK Gdynia

IV miejsce Maciej Owczarzak  AZS UMK Toruń

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5788/results.html?l=pl&tb=10_

 

Młodziczki do lat 9

I miejsce Weronika Śliwicka UKS OPP Toruń

II miejsce Agata Łosińska UKS MDK nr 5 Bydgoszcz

III miejsce Beata Pniewska UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański

IV miejsce Marlena Smoleń  województwo pomorskie

V miejsce Marcelina Brelińska ŻTMS Baszta Żnin

 VI miejsce Sandra Konkol UKS MDK Gdynia

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5790/results.html?l=pl&tb=10_

 

Młodzicy do lat 9

I miejsce  Oskar Śniadecki  MTS Kwidzyn

II miejsce Miłosz  Murawski UKS MDK nr 5 Bydgoszcz

III miejsce  Fabian Spionkowski  Ksz Gambit Świecie

IV miejsce Dawid Jabłoński UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański

V miejsce Franciszek Paprocki BKS Chemik Bydgoszcz

VI Dorian Weber  MTS Kwidzyn

Wyniki http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/ti_5787/results.html?l=pl&tb=10_

 

Podsumowanie klubowe – wg liczby awansów do OOM i MPM 2018

Klub Województwo  Awanse
1 UKS „Korona” Gdańsk PO 4
2-3 BKS Chemik Bydgoszcz KP 3
2-3 UKS MDK Gdynia PO 3
4-9 KSZ Gamit Świecie KP 2
4-9 MTS Kwidzyn PO 2
4-9 UKKS Biała Królowa Pruszcz Gdański PO 2
4-9 UKS MDK nr 5 Bydgoszcz KP 2
4-9 UKS OPP Toruń KP 2
4-9 ŻTMS Baszta Żnin KP 2
10-15 AZS UMK Toruń KP 1
10-15 LKS Promień Kowalewo Pomorskie KP 1
10-15 TKKF Rzemyk Gdynia PO 1
10-15 WKSz 1938 Włocławek KP 1
10-15 UKS Fala Świekatowo KP 1
10-15 Niezrzeszeni PO 1

 

Informujemy, że zawodnicy, którym nie udało się uzyskać awansu lub nie mogli zagrać w Eliminacjach Strefowych mogą jeszcze spróbować zawalczyć o awans w Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów, które w tym roku organizuje w Jastrzębiej Górze w dniach 10-17 listopada Pomorski Wojewódzki Związek Szachowy. Szczegóły na stronie internetowej www.pmpj2017.pl